У третьому кварталі 2017 року 688 українських домогосподарств віддали перевагу електроенергії від домашніх сонячних електростанцій (СЕС), що на 42% більше, аніж у другому кварталі цього ж року, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

Загалом за неповний 2017-й рік на сонячну енергію перейшли 1,2 тис. родин. Це у півтора рази більше, ніж за весь 2016 рік. Така динаміка демонструє, що кількість та потужність СЕС будуть тільки збільшуватися. Ось, наприклад, вже зараз на Закарпатті будують найбільшу сонячну електростанцію у Західній Україні.

Вона розташована у селі Тийглаш (це між Ужгородом та Чопом) та займає площу в 35 га. Заявлена потужність — 21,5 МВт. На рік СЕ-3 буде виробляти 25 млн кВт/год.

Наразі завершено 8-му чергу (з 10-ти) будівництва і наразі тут встановлено понад 67 тис. сонячних панелей, які забезпечують потужність у 21,14 МВт.

«Загалом буде встановлено понад 79 тис. панелей», — розповів Сергій Ковач, генеральний директор групи енергетичних компаній «Ренер».

Сонячна електростанція на Закарпатті — найбільша у Західній Україні.

За інформацією видання «Закарпаття онлайн», саме «Ренер» володіє найбільшою кількістю об’єктів з виробництва «чистої енергетики» у цьому регіоні. 2012 року підприємство ввело в експлуатацію СЕ-1 потужністю 5,4 МВт, ще за рік — СЕ-2 (9,9 МВт). Донедавна саме вона була найбільшою сонячною електростанцією у Західній Україні. Також у компанії є кілька невеличких міні-ГЕС загальною потужністю 2,1 МВт.

Закінчити будівництво станції СЕ-3 планують на початку 2018-го року.

Щодо домашніх сонячних електростанцій, то їхню популярність серед українців у Держенергоефективності пояснюють вигідним «зеленим» тарифом, прив’язаним до курсу євро. Наприклад, ті, хто цього року встановив сонячні панелі загальною потужністю до 30 кВт, продають «чисту» енергію по 18,09 євроцента за кВт/год. Такий тариф діє до 2030 року.

Загалом сонячні електроустановки вже встановили 2323 родини. Їхня загальна потужність — 37 МВт, вартість — 35 млн €.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти