Кілька місяців тому ми писали про студентку з Тернополя, яка створила електронну рукавичку для озвучування мови жестів. Нещодавно її колеги з Київського національного університету імені Шевченка презентували розробку, яка також повинна стати у пригоді людям із фізичними вадами. Цього разу йдеться про поліпшення життя незрячих — було створено додаток, який допомагає орієнтуватися у просторі.

Програма має назву ISEE. Для виявлення об’єктів вона використовує нейронну мережу і при цьому не потребує підключення до інтернету. Через камеру смартфона додаток визначає, які об’єкти є біля людини і на якій відстані.

Далі ISEE звуковими та вібропідказками спрямовує користувача до потрібного об’єкту. Але для того, щоб програма працювала коректно, телефон треба тримати на рівні очей.

Першими випробувачами ISEE стали діти з київської спеціалізованої школи № 5.

Додаток розробили Антон та Катерина Юркових, Іван Чернуха і Дар’я Лихенко. Ідейний натхненник — Дмитро Попов, незрячий з дитинства, зараз він працює веб-програмістом. Хлопець навіть допомагав адаптувати сайт «Укрзалізниці» для потреб людей, які також мають проблеми із зором.

Над проектом студенти працюють вже більше року. Нині в них вже є готова бета-версія додатка для Android. Версія під iOS — у розробці. У найближчі місяці команда планує випустити їх на Play Market і AppStore.

Єдина проблема, яку треба вирішити розробникам — це фінансування проекту. Тому вони подали заявку на грантову програму від Посольства Австралії.

До речі, у майбутньому студенти планують створити спеціальний пристрій для незрячих:

«У чому недолік мобільних телефонів? Щоб використати камеру на смартфоні, вам потрібно тримати його в руках на рівні очей. Другий момент — звукові підказки. У додатку вони працюють через динамік смартфона. У нашому пристрої вони будуть відтворюватися через навушники кісткової провідності. Ці навушники не закривають вуха і користувач може орієнтуватися й на інші звуки довкілля, що дуже важливо для незрячих, адже для них звуки — це основне джерело інформації. Тому ми хочемо такий девайс, який є одночасно і камерою, і навушниками. З телефоном він буде з’єднаний через Bluetooth».

Але для цього також потрібні гроші.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти