Дедалі більше СЕС з’являється в нашій країні, дедалі більше домогосподарств переходять на електроенергію, яку вони отримують від сонячних панелей. А що там державні установи? Здається, вони якось не поспішають запозичувати цей досвід.

Хоча ні: Управління праці та соціального захисту населення Солом’янської адміністрації (Київська область) стало першою з подібних інституцій, що перейшло на екологічно чистий вид енергії.

Зміни відбулися ще у серпні, але публічно про них розповіли лише зараз. Рік тому Управління отримало додаткову техніку, та для її належної роботи забракло потужності.

«Система енергопостачання постійно виходила з ладу. Роботи із забезпечення безперебійності та підвищення потужності системи у «Київенерго» оцінили в 1,5 млн грн. Тому ми знайшли альтернативне рішення — встановити сонячні панелі на даху будівлі. Це дозволило отримати додаткову екологічно чисту енергію та почати економити кошти на оплаті енергоносіїв», — розповів Максим Шкуро, голова Солом’янської РДА.

За три місяці станція виробила майже 4 МВт, завдяки чому адміністрація зекономила 8 тис. грн. Бюджет проекту — 1 млн грн.

Нова СЕС забезпечує всі потреби організації у електроенергії.

СЕС складається зі 105 панелей загальною потужністю 25 кВт/год. Цього вистачає для освітлення та роботи додаткових комп’ютерів і кондиціонерів. Панелі займають площу 400 м². Монтаж провела українсько-французька компанія HeliosStrategia. 2011 року вона встановила найбільшу на той час СЕС на даху в передмісті Парижа.

За словами пана Шкуро, економлять не тільки в Управлінні праці та соцзахисту, а й у стінах Солом’янської РДА. Там працює понад 1,3 тис LED-світильників.

У найближчих планах — встановлення сонячних панелей у трьох дитсадках та школі, що розташовані у Солом’янському районі, а також у самій адміністрації. Це має статися наступного року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Дмитро

Соломянський район – це район в м.Києві, отже він аж ніяк не може бути Київщиною. Київщина – це районні центри Київськох області. м.Київ – окрема територіальна одиниця на мапі адмін-територіального поділу України