У Китаї вперше злетів, а головне — вперше приземлився безпілотний літак AT200 — один із найважчих цивільних вантажних безпілотників у світі, кажуть його розробники. Вони впевнені, що за такою технологією майбутнє авіації, бо дрони можуть виконувати місії без допомоги людини та самостійно ухвалювати рішення, навіть якщо з’єднання з наземною станцією буде втрачено.

Випробувальний політ пройшов у провінції Шеньсі. Літак, створений конструкторами з Інституту інженерної теплофізики при Китайській академії наук у Пекіні, був у повітрі 26 хвилин. Загалом іспит визнали вдалим.

Щодо характеристик AT200. Його максимальна швидкість — 313 км/год. Відстань, яку він може подолати без дозаправки — до 2,2 тис. км. Висота польотів — до 6,1 тис. м. Вага — 3,4 т. Вантажний відсік AT200 — 10 кубічних метрів, тобто він може прийняти 1,5 т вантажу. Для зльоту і посадки літаку потрібна смуга довжиною всього 200 м (це може бути ґрунтова дорога або звичайне поле).

Натовп глядачів спостерігає за польотом найважчого у світі безпілотного вантажного літака.

З Сан’ї (острів Хайнань) безпілотник може дістатися Парасельских островів усього лише за годину (відстань — 331 км), до острова Скарборо-Шол — за 3 год. (відстань — 934 км), до островів Спратлі — за 4 год. (відстань — 1,29 тис. км), до острова Джеймса Шола — за 5 год. (відстань — 1,6 тис. км).

Чому ці підрахунки важливі?

«У AT200 чудові характеристики, тому він гратиме важливу роль у забезпеченні військових поставок на острови у Південно-Китайському морі», — зазначили працівники Інституту.

Так, вказані вище острови є спірною територією. Хоча минулого року Міжнародний трибунал, створений за посередництва Постійної палати Третейського суду в Гаазі, вирішив, що Піднебесна не має «історичного права» на 90% островів у Південно-Китайському морі, КНР все одно на них претендує.

Тому китайці й хочуть використовувати AT200 для швидкої доставки вантажів на віддалені острови, де навіть злітно-посадкових смуг немає.

Наразі невідомо, коли цей літак поставлять на конвеєр. Розробники кажуть, що будуть поліпшувати його аеродинаміку, місткість та конструкцію. Водночас дослідницька група намагається отримати сертифікат авіації від Міністерства транспорту КНР.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти