Єрченко Вадим
Опубліковано: 22 Листопада 2017

Розмови про те, що на території Чорнобильської АЕС з’явиться перша сонячна електростанція, точилися вже кілька років. І ось нарешті вони стали реальною справою — прямо зараз там йдуть роботи з підготовки до монтажу металоконструкцій. Введення СЕС в експлуатацію відбудеться наприкінці 2017 року.

Загалом буде встановлено 3762 сонячних модулі загальною потужністю 1 МВт. За рік Chornobyl Solar (така назва проекту) буде виробляти 1024 МВт.

СЕС будують компанії Rodina (Україна) та Enerparc AG (США).

Минулого року у Державному агентстві України з управління зоною відчуження повідомляли, що Chornobyl Solar стане центром сонячної енергетики, який зможе виробляти 1,5 ТВт на рік, що в перспективі принесе Україні до 130 млн €, а під сонячні станції відведуть 2,5 тис. га в південній частині десятикілометрової зони відчуження ЧАЕС.

Почалися роботи з запуску першої СЕС в Зоні відчудження.

Станом на лютий 2017 року Міністерство екології та природних ресурсів отримало 44 заявки від потенційних інвесторів на будівництво сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні. Площа, на яку претендували компанії — від 20 га до 1 тис. га. Географія заявників була доволі різноманітною: Китай, Німеччина, Ірландія, Данія, Австрія, Болгарія, Білорусь.

«Солар Чорнобиль» отримало право оренди частини «Інженерної споруди системи охолодження об’єктів Чорнобильської АЕС» площею 2,5 тис. м2. Раніше ця компанія виграла право оренди частини бетонної площадки біля споруди «розподільний пристрій 2-ї черги» у Прип’яті площею 1,7 га.

Наразі невідомо, чи можна між Chornobyl Solar та ТОВ «Солар Чорнобиль» поставити знак рівняння. Бо у Держагентстві запевняють, що Chornobyl Solar — це назва проекту, яку розробляють саме Rodina та Enerparc AG.

Журналісти стверджують, що «Солар Чорнобиль» — це власне ТОВ з єдиним бенефіціаром в особі Євгена Варягіна, керівника проектів сонячних електростанцій компанії Activ Solar, підконтрольних братам Клюєвим.

← Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці
Tokar_ua Будьте в курсі. Долучайтесь до нашого каналу в Telegram.

  Поширити у Фейсбуці
  Надіслати у Messenger
  Надіслати в Telegram
  Надіслати у WhatsApp
  Зберегти в Pocket

  Додати коментар

  Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

  Ви вказали некоректні логін або пароль

  Вибачте, для коментування необхідно увійти.