У горах Рахівського та Тячівського районів Закарпатської області  власники «Буковелі» хочуть побудувати гірськолижний курорт «Свидовець». Задум вражає своєю масштабністю. Та щоб його реалізувати, забудовникам треба порозумітися з екологами. І що швидше, то краще.

За планом, курорт займе 1,4 тис га Свидовецького гірського хребта. (Площа «Буковелю» — 220 га).

Буде побудовано близько 60 готельних споруд різного типу, 33 підвісні канатні дороги, 120 закладів харчування, магазини, фітнес-центри та медичні установи, банківські відділення, багаторівневі парковки для автомобілів, а також облаштовано 230 кілометрів лижних трас.

Заплановано навіть будівництво приватного аеродрому з довжиною злітної смуги 1 км для посадки невеликих літаків, — розповідав Генадій Москаль, голова Закарпатської ОГА, після переговорів із забудовниками.

За його словами, курорт зможе приймати до 28 тис. гостей одночасно. (Хоча є інформація й про 60 тис.).

Гора Велика Близниця. Розташована у східній частині масиву Свидовець

Станом на липень 2016 року представники «Буковелю» оформлювали необхідні документи. Принаймні, так казав пан Москаль. Та восени 2017 року виявилося, що завершити цей процес, певно, вони так і не змогли. Наприклад, Державне агентство лісових ресурсів не дозволило вирубку лісів під будівництво туристичного комплексу.

Не склалося у підприємців і з Міністерством екології та природних ресурсів. Відповідно до чинного законодавства, його працівники повинні зробити екологічну експертизу. Але у Міністерстві навіть не отримали звернення щодо її проведення.

А 14 листопада у Закарпатському окружному адміністративному суді розпочався розгляд позову активістів проти будівництва «Свидовця». Та відповідачі (представники двох райдержадміністрацій, на території чиїх районів планується будівництво) не з’явилися. Відтак наступне засідання призначене на 4 грудня.

Мораль: розвивати туризм в Україні — справа важлива й необхідна, але й про екологію не можна забувати.

Ми будемо слідкувати за розвитком подій. Поки що пропонуємо вам подивитись, яка краса чекає на туристів у Свідовці вже зараз:

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти