Біткоін вже коштує понад 10 тис. $, а в Україні досі немає офіційної національної криптовалюти (Карбованець на разі не є офіційниім). Такий стан речей не влаштовує київських депутатів, тому вони звернулися до ВРУ щодо відповідних фінансових технологій, повідомляє прес-служба Київради.

«В Україні є достатньо концепцій для запуску криптовалюти, а також достатньо ідей щодо децентралізації економічної системи, які держава могла б використати на свою користь», — зазначив на пленарному засіданні Ігор Опадчий, депутат і автор звернення.

Слід зауважити, що у вересні Нацбанк відмовився визнати біткоін за валюту, що не завадило наступного місяця мільйонеру Марку Гінзбургу продати свою квартиру у Києві за 212,5 ETH (60 тис. $).

Того ж таки жовтня у Верховній Раді зареєстрували законопроект про обіг криптовалюти в Україні. Зрештою є «карбованець». Тобто процес триває, але депутати Київської міськради, вочевидь, вирішили, що без них діла не буде.

Та відсутність власної криптовалюти — не єдине питання, з яким вони звернулися до своїх «старших» колег із ВРУ. На їхню думку, держава мало уваги приділяє краудфандингу.

«… І це змушує вітчизняні стартапи розвиватися не в Україні, а закордоном, — наголошують депутати Київради. — Саме за краудфандингом, а не за банківським кредитуванням, провідні спеціалісти світу вбачають основне джерело запозичень у майбутньому», — йдеться в повідомленні прес-служби.

Отже, пан Опадчий вважає, що підтримка краудфандингу наблизить Україну «до світового багатомільярдного ринку», а відтак і до інвестицій.

Піл час голосування ідеї депутата підтримали 84 депутати (зі 120).

Ще одне питання, яке було розглянуто — це можливість проводити земельні торги онлайн. Наразі в українському законодавстві такої можливості немає.

«З середини 2016 року всі держави Євросоюзу перейшли на електронні торговельні аукціони у всіх сферах діяльності. Черга за Україною. Без можливості торгів онлайн продаж земельних ділянок перетворюється на звичайну угоду купівлі-продажу, часто за заниженою ціною. А це зазвичай тягне за собою корупційну складову», — вважає депутат Київради Олег Петровець, який і підготував звернення.

Його ініціативу підтримали 93 депутати. Продовжуємо слідкувати за розвитком криптовалют в Україні та світі.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти