У Сполучених Штатах продажі в «Чорну п’ятницю» і на День подяки виросли, побивши всі рекорди. Звісно, показники України набагато скромніші, але й нам є чим похвалитися.

Почнемо з Америки. Згідно з даними Adobe Analytics, в ці дні рітейлери продали товарів на 7,9 млрд $. Це на 17,9% більше, аніж торік. Маркетологи з Criteo додають, що 40% покупок люди зробили через смартфони. Цей показник на 29% більший за минулорічний.

Завдяки дисконтам та знижкам попитом користувалися телевізори, ноутбуки, іграшки та ігрові приставки, зокрема PlayStation 4.

Напередодні розпродажу продавці вклали значні кошти, аби зробити свої сайти більш зручними. (На жаль, фінансові аналітики не знають, про які саме суми йде мова). Ще одна стаття витрат — організація доставки.

Водночас офлайн-магазини недорахувалися покупців — у «Чорну п’ятницю» трафік зменшився на 1%, кажуть у ShopperTrak.

«Кількість автомобілів біля торгівельних центрів була меншою, ніж зазвичай», — додають журналісти Reuters.

Аналітики стверджують, що клієнти придивляються до товару у магазинах, але купують його через інтернет.

В Україні

Щодо України. Про фінансові операції у «Чорну п’ятницю» відзвітував «Приватбанк». Його клієнти під час розпродажів на AliExpress зробили понад 517 тисяч покупок на 9 млн $. Картками розраховувалося у 20 разів більше людей, ніж 2016 року.

Але далеко не всі транзакції того дня завершилися успішним переказом грошей. Були й відмови. З них 64% через брак коштів, 21% — помилки при введенні даних карти, 10% — неправильне введення секретного коду.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти