Щось давно ми не писали про російських хакерів. Та це не значить, що вони виправилися або вийшли на пенсію. Злодії знову завдали удару. Цього разу — по користувачах Uber з Великобританії і США. З їхніх рахунків списали кошти за поїздки в Москві та Санкт-Петербурзі, яких насправді не було.

Першими про це написали журналісти The Times. Вони проаналізували пости у твітері та виявили, що 800 користувачів із Британії та Штатів свого часу жалілися на те, що невідомі зламали їхні акаунти в сервісі Uber. Пік таких коментів припав на квітень та травень. На думку експертів, реальна кількість постраждалих є значно більшою.

«Хтось з Москви використав мій обліковий запис, і з моєї картки зняли 54,55£ (73,34$)», — цитують журналісти твіт користувача з Лідса.

«Дані мого контакту в Uber’і змінилися. З’явився російський номер телефону і нові дані… Служба підтримки Uber допомогти не змогла», — також написала Лорен Ріс із Бромлі (Південний Лондон).

Користувачі вважають, що спочатку їхні дані потрапили до даркнету, де їх потім і придбали невідомі.

Для таких домислів є всі підстави. Днями Uber визнав, що у жовтні 2016 року хакери отримали дані 57 млн клієнтів та 7 млн водіїв. Компанія заплатила зловмисникам 100 тис. $, аби ті видалили інформацію.

Поки невідомо, чи є зв’язок між подіями минулого року та скаргами користувачів у Twitter’і про поїздки, яких не було. В Uber запевняють, що доказів шахрайства або зловживання обліковими записами через злам немає. Також кажуть, що росіяни ні до чого.

Але хто ж тоді поцупив інформацію і з ким вони вели перемовини? Відповіді на ці питання в компанії не дають. Можливо, за Uber це зроблять слідчі з Information Commissioner’s Office (Великобританія), які почали розслідування.

Отже, компанії загрожують великі штрафи за свідоме приховування атаки та її наслідків.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти