Знайомтеся, це Антон Головаченко — винахідник та стартапер. Він створив екзоскелет UniExo для реабілітації людей із різними захворюваннями та травмами опорно-рухового апарату. Ця розробка перемогла на 15 світових виставках з робототехніки. Та поки юнак чекає на дозвіл почати випробування в українських лікарнях, UniExo вже протестували у Гонконзі.

За словами Антона, ідея створити екзоскелет прийшла до нього кілька років тому, коли у його бабусі виникли проблеми з рукою та ногою.

«Реабілітація на той час коштувала недешево, і я вирішив розробити систему, яка дозволить і нормально пересуватися, і реабілітувати уражену частину тіла… На створення цієї технології мене надихнув фільм «Залізна людина-3». Оскільки там була дуже яскраво і наочно показана система, яка сама одягається і якою можна керувати за допомогою шолома», — розповідав він.

Винахідник Антон Головаченко

Саме тому зовні модуль схожий на костюм Тоні Старка. Але це зараз. Перший прототип було зроблено з дерева та сталевих листів, що кріпилися до руки. Потім проект Антона підтримали у Національному Авіаційному Університеті, де він вчився. Тому в екзоскелеті з’явилися елементи, зроблені з NXT Mindstorms (конструктор Lego для створення роботів). Наразі деталі костюму друкують на 3D-принтері.

У роботі над UniExo хлопцю допомагає його мати Тетяна, яка свого часу також травмувала коліно. Винахід сина допоміг жінці вилікувати його.

«У ньому відчуваєш себе дуже спокійно для людини, яка отримала травму… Саме так я реабілітувала ногу», — розповіла вона журналістам.

Тетяна — програміст і разом з Антоном пише алгоритми для UniExo. Кожний випадок — індивідуальний, бо слід врахувати, скільки вправ треба зробити пацієнту та за який час, на які м’язи тощо.

Потрібну інформацію надають фізіотерапевти, неврологи та кардіологи, які стежать за станом пацієнта.

Вага одного модуля — до 2 кг, вартість — від 5 до 15 тис. €.

«Орендувати цей пристрій у клініки або компанії буде значно дешевше, ніж купувати. Виграють і люди, і медзаклади», — вважає Антон.

Аби запустити пристрій у масове виробництво, потрібно випробувати UniExo безпосередньо у лікарнях. Та для цього потрібен дозвіл. На нього юнак чекає вже рік.

Наразі розробник шукає інвесторів.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти