На тлі колосальної економічної кризи і постійного падіння національної валюти Венесуели президент країни Ніколас Мадуро оголосив про створення криптовалюти «El Petro», що має бути підкріплена товарними запасами країни, в тому числі нафтою. Про це повідомляє Reuters.

«Венесуела створить криптовалюту для зміцнення грошового суверенітету, оскільки вона дозволить подолати фінансову блокаду і таким чином перейти до нових форм міжнародного фінансування для економічного і соціального розвитку країни», — з надією сказав Мадуро.

Ця заява прозвучала під час різдвяної програми на місцевому телебаченні. Слід згадати, що опозиція Мадуро вже неодноразово виступала проти подібної ідеї. Так, юрист Анхель Альварадо заявив Reuters, що «Мадуро влаштовує клоунаду».

Інформація про те, що Венесуела може випустити національну криптовалюту, з’явилася ще у середині жовтня, проте її не було підтверджено офіційними джерелами.

На думку експертів, це вимушений крок і він дійсно може допомогти у подоланні гіперінфляції. Разом з центробанком Венесуели над концепцією національної криптовалюти працює компанія Onixcoin.

Президент Мадуро під час виступу у щотижневій програмі «Los domingos con Maduro» («Неділі з Мадуро») у Каракасі, Венесуела. 3 грудня 2017 року. Палац Мірафлорес, фото — Reuters.

Нагадаємо, через бурхливу ​​гіперінфляцію криптовалюти у Венесуелі користуються надзвичайно високим попитом. Зокрема, місцеві бізнесмени погоджуються приймати навіть цифрові колекційні карти з жабеням Пепе, створені на блокчейн-платформі Counterparty.

Зі свого боку влада Венесуели жорстко забороняє діяльність з видобутку криптовалют, звинувачуючи майнерів (видобувачів) в інтернет-шахрайстві і «крадіжці електрики».

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти