За даними «біткойн-індексу споживання енергії» видання Digiconomist на початок грудня 2017 року, криптовалютні майнери Bitcoin щорічно витрачають на видобуток понад 31 терават-годин, повідомляє Forklog.

Це 0,14% всіх енерговитрат в світі:

Графік використання електроенергії для майнінгу біткойну за листопад-грудень 2017 року. За даними Digiconomist.net.

У свою чергу дослідження британського сайту Power Compare показало, що на майнінг біткойну витрачається більше електрики, ніж потрібно 159 окремих країнам, в тому числі Ірландії і більшій частині Африки. Якби всі майнери об’єднались у єдину державу, то посіли б 61-й рядок у світовому рейтингу енергоспоживачів — поруч із Марокко і Словаччиною.

«Якщо рівень споживання продовжить рости з тією ж швидкістю, то до лютого 2020 року на майнінг біткойну буде використовуватись об’єм сучасного споживання електрики всього світу (21.776 терават-годин)», — йдеться в звіті.

За даними аналітиків, загальні прибутки від майнінгу BTC (Bitcoin) зараз становлять $ 7,2 млрд щороку, а витрати на енергію — близько $ 1,5 млрд, тож майнити на разі вигідно. Цієї електрики вистачило б на 2,4 млн американців або 6,1 млн британців.

У липні майнінг біткойну перевищив енергетичні витрати Таджикистану і Словенії, а в жовтні стало відомо, що на проведення однієї транзакції з біткойном витрачається стільки ж електрики, скільки щомісяця споживає один будинок в Нідерландах.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти