Єрченко Вадим
Опубліковано: 14 Грудня 2017

Якщо ваш комп’ютер не тягне GTA V або останню частину Assassin’s Creed, не варто журитись. У технологічному майбутньому люди навіть не згадають про такі проблеми. Учені роблять для цього все можливе. Ось американські, наприклад, зібрали квантову симуляцію на 53 кубіта. Це найпотужніший прототип серед усіх наявних нині суперкомп’ютерів, запевняють розробники.

Систему створили дві групи вчених з Університету штату Меріленд (UMD) і Національного інституту стандартів і технологій (NIST). За основу вони взяли 53 окремі іони ітербію (70-й елемент таблиці Менделєєва). Ці заряджені атоми тримаються на місці за допомогою позолочених електродів, гострих, мов лезо. Узагалі кубіт — це щось на кшталт біта, тільки на максимальних параметрах.

«Ми продовжуємо вдосконалювати нашу систему, і ми думаємо, що скоро зможемо контролювати 100 іонних кубітів або навіть більше. Завдяки цьому ми зможемо вирішити складні завдання у квантовій хімії», — впевнений Цзехан Чжан, який представляє UMD.

Так, квантові комп’ютери створюють не для ігор, а для найскладніших обчислювальних операцій у галузі фізики та хімії. Окрім цього, такі системи можуть вивести машинне навчання на новий рівень, бо напівпровідникові комп’ютери надто повільні.

На відміну від інтегральних схем сучасних комп’ютерів, кубіти перебувають всередині вакуумної камери, де підтримується кімнатна температура та є тиск. Така ізоляція необхідна для того, щоб стримати руйнівне навколишнє середовище. Також вакуум дозволяє вченим із хірургічною точністю контролювати кубіти за допомогою високотехнологічної мережі лазерів, лінз, дзеркал, оптичних волокон та електричних схем.

«Принципи квантових обчислень відрізняються від принципів звичайних обчислень, тому не дивно, що ці дві технології також будуть відрізнятися», — каже Крістофер Монро, керівник команди UMD.

За останні кілька років вчені навчилися контролювати від 10 до 20 атомних кубітів у межах невеликих квантових симуляцій. Далі за інших просунулися дослідники з Гарварду і Массачусетського технологічного інституту.

У своїй системі вони використовують 51 незаряджений атом рубідію (37-й елемент таблиці Менделєєва).

← Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці
  Поширити у Фейсбуці
  Надіслати у Messenger
  Надіслати в Telegram
  Надіслати у WhatsApp
  Зберегти в Pocket

  Додати коментар

  Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

  Ви вказали некоректні логін або пароль

  Вибачте, для коментування необхідно увійти.