1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Зазвичай напередодні гуманітарні організації їздять по вишах з лекціями, бо студенти — це найбільша група ризику, та роздають презервативи.

Цього року волонтери вирішили бути більш ефективними. Зокрема, Всеукраїнська організація ЛЖВ презентувала додаток HIV-test, який визначає ризик наявності ВІЛ-інфекції.

«Сьогодні одна з головних проблем, що кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. Мета додатку HIV-test — вивести людину з онлайну в офлайн і спонукати пройти тест на ВІЛ у реальному житті. Тепер кожен може завантажити додаток до свого мобільного, та в зручний і анонімний спосіб оцінити ризик інфікування», — розповів Дмитро Шерембей, голова організації.

Тест має 15 питань. Коли у вас востаннє був секс? Скільки партнерів було за рік? Чи користуєтеся презервативами? Чи маєте пірсинг? Тощо.

Потім програма оцінює ваші відповіді та показує, наскільки у вас високий ризик бути ВІЛ-позитивним (від 1 до 100%). Далі додаток пропонує пройти обстеження в найближчому пункті, який програма покаже вам на карті.

HIV-test розробили в рамках національної медійної кампанії «ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього». Вона розпочалася у листопаді та триватиме до 31 грудня.

До кінця кампанії у вас є можливість пройти безкоштовний анонімний тест у пересувних авто-лабораторіях у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі та Запоріжжі.

Пройти HIV-test можна безпосередньо на сайті розробника або завантаживши додаток через Play Market.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти