Нещодавно ми писали про те, що уперше на Київщині бюджетна установа перейшла на сонячну енергію. Сьогодні в нас не менш цікава новина — на державному елеваторі «Златодар» у Черкаській області встановили сонячні панелі!

Потужність об’єкта — 75 кВт. На рік планується виробляти 89 тис. кВт/год. У грошовому еквіваленті економія складе понад 200 тис. грн. на рік. Загалом станція обійшлася у 2 млн грн. Виходить, що капіталовкладення окупляться за 10 років.

«Запуск чергового зеленого проекту на державному підприємстві ще раз доводить зацікавленість бізнесу та влади у співпраці в цій галузі. За останні кілька років ухвалено ключові законодавчі зміни, які сприяють розвитку галузі відновлюваної енергетики», — зазначив Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, під час відкриття СЕС.

На монтаж сонячних панелей пішло 10 днів.

ДП «Златодар» — одне з найпотужніших підприємств системи Державного агентства резерву України. Територія комбінату — 27 га, зернова місткість — 97,4 тис. т.

Минулого року «Златодар» заробив 1,61 млн грн. У I кварталі 2017-го — 393 тис. грн.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти