Одна з найбільших українських студій інноваційних AV технологій Front Pictures взяла участь у створенні першого у Південній Кореї сферичного кінотеатру. Вклад українців — проекційна установка, яку вони власноруч розробили та встановили, плюс програмне забезпечення для неї.

Кінотеатр Space 360 розташований у місті Кванджу поряд із Національним науковим музеєм «Люсеріум». Діаметр сфери — 12 м. Розмір сферичного екрана — 450 м².

Коли відвідувачі заходять всередину, вони опиняються на скляній прозорій оглядовій платформі, яка перетинає сферу. Тобто куди людина не гляне, навіть собі під ноги, всюди є зображення. Такі собі VR-окуляри, тільки без окулярів.

Та створити такий кінотеатр було непросто.

«Головна проблема — щоб мостик не відкидав тіні. Також треба було зробити якнайменші отвори для проекторів та розташувати їх таким чином, аби світло не потрапляло в очі глядачам»,  — розповів Віталій Слюсаренко, один із засновників Front Pictures.

В результаті у проектній установці використали лазерні люмінесцентні проектори Barco PGWU-62L, які можуть нахилятися під будь-яким кутом. Будівництво Space 360 тривало з вересня 2016 року до липня 2017 року.

Перший відеофільм, створений саме для цієї сфери, — це науково-популярне шоу про історію Всесвіту з моменту Великого вибуху до появи життя та людської цивілізації. Але система також може відтворювати будь-який повнокупольний (зроблений для планетаріїв) або VR контент.

«Сферичний кінотеатр створює нові можливості для освіти і розваг. Він може перенести глядача в будь-яке місце на Землі або у Всесвіті з неймовірним ефектом присутності. Нам було дуже приємно стати частиною цього футуристичного проекту, який втілює новаторський дух Південної Кореї. Ми також вважаємо, що це важливий крок у напрямку майбутнього кінематографу», — зазначив Юрій Костенко, генеральний директор Front Pictures.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти