Після кількох згадок про можливий запуск власної криптовалюти в Телеграмі, Павло Дуров прокоментував ці дані, порадивши слідкувати за оновленнями. Проте пояснення так і не внесли жодної ясності у питання.

За даними неофіційних джерел, а саме від колишнього співробітника ВК і Телеграму Антона Розенберга стало відомо, що і справді Дуров із командою розробляють власну децентралізовану платіжну систему на основі блокчейну.

Якщо згадати, що Дуров багато разів обіцяв не продавати месенджер і не додавати в нього рекламу, то питання монетизації сервісу, який останні 5 років приносить тільки витрати, стає все актуальнішим.

Нова криптовалюта, за умови, якщо її вбудують в месенджер, зможе стати найбільшою за кількістю користувачів. Таким чином, Дуров спробує витіснити одну з основних на ринку — Ethereum. За даними Розенберга, проект матиме назву TON (Telegram Open Network), і для нього навіть було створено рекламний ролик.

Щоправда, без конкретних деталей:

Основна аудиторія Телеграму — Іран та Узбекистан, у цих країнах месенджер тримає першість серед інших мобільних додатків. В Ірані через санкції не працюють жодні міжнародні платіжні системи, в Узбекистані сплатити за щось карткою або знайти банкомат — велика проблема, тож всі користуються готівкою.

Нагадаємо, що 2010 року Павло Дуров вже намагався створити власну платіжну систему «Рублі Вконтакті», проте її популярність склала менше 1% користувачів і вже за рік її було закрито.

Читайте також наш матеріал: Телеграм досі розробляється у Петербурзі.

Коменти