Ялинка — один із символів Нового року, чиїй долі, будемо відверті, не позаздриш. Зрубали, використали, викинули — ось такий життєвий цикл. Та мода на живі дерева не минає. Єдине, що можна зробити — перевірити легальність походження ялинки через спеціальний додаток, який цього року розробили у Держлісагенстві.
З 2014 року новорічні ялинки маркують самоклейними етикетками. На них зазначено індивідуальний номер та штрих-код.

Якщо такого папірця немає, то, скоріш за все, походження ялинки «сумнівне», як кажуть працівники відомства.
Проте наявність етикетки — теж ще не показник. Інформацію треба перевірити. Раніше це можна було зробити лише на сайті ukrforest.com, та це не дуже зручно, коли ти купуєш ялинку на базарі або безпосередньо у лісогосподарстві. Тепер ознайомитися з походженням обраного дерева можна відразу на точці продажу.
Для цього треба завантажити додаток «Ялинка». Після його активації введіть номер з етикетки. Якщо інформації немає, можна вважати, що ялинку зрубали незаконно. У цьому випадку треба звернутися до поліції або територіальних органів Держлісагентства.
Додаток для Android можна завантажити тут.
Цього року державними лісогосподарськими підприємствами заплановано реалізувати близько 550 тис. новорічних ялинок. Як повідомляють у відомстві, існують спеціальні плантації новорічних ялинок.
Їхня загальна площа — 5 тис. га. Кількість хвойних дерев різних порід — 18 млн. одиниць. Вік — від 1 до 10 років.