У Нью-Йорку перед судом постала жінка, яка нібито надіслала загалом 85 тис. $ у біткойнах на підтримку терористичного угрупування «Ісламська держава». Згодом вона і сама хотіла приєднатися до терористів, повідомляє BBC.

Зубію Шахназ, громадянку США, що народилася в Пакистані, звинувачують у тому, що вона у шахрайський спосіб отримала гроші в декількох банках, та потім переказувала їх через Пакистан, Китай та Туреччину для фінансування Ісламської Держави в Іраку та Леванті.

Слідство вважає, що на «темний бік» дівчину потягнуло ще в серпні 2015 року. Саме тоді вона почала шукати в інтернеті інформацію про ІДІЛ.

У січні 2016 року вона висловила бажання співпрацювати з благодійною організацією в Йорданії. Відтак два тижні вона провела в Аммані (столиця Йорданії), і в таборі біженців у Затаарі. Як кажуть слідчі, ІДІЛ має значний вплив у цій місцевості.

Повернувшись до США, Шаїназ надала неправдиву інформацію, аби отримати банківські позики і кредитні картки. Отримані гроші вона перевела в біткоіни та в іншу криптовалюту. Перекази проходили з березня по серпень.

Дівчину заарештували, коли вона намагалася вилетіти до Стамбулу. Спочатку вона сказала, що хоче відвідати тамтешні мечеті та туристичні об’єкти. Але потім визнала, що нікого не знає у Стамбулі та навіть не бронювала готель.

Під час арешту дівчина мала при собі незадекларованих 9,5 тис. $. Окрім цього, вона намагалася стерти інформацію зі своїх гаджетів. Та потім через історію пошуку було встановлено, що Шахназ шукала «квиток в один бік до Стамбула». З цього слідчі зробили висновок, що вона хотіла доєднатися до ІДІЛ.

Наразі дівчині загрожує до 20 років ув’язнення за кожним звинуваченням у відмиванні коштів та до 30 років за  банківське шахрайство.

Адвокат обвинуваченої Стів Зіссо запевняє, що Зубія насправді допомагала сирійським біженцям.

↑ Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці
«Те, що вона побачила під час своїх подорожей, змусило її присвятити себе допомозі нужденним. Вона робила все можливе для цього», — зазначив він.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти