Шведська фірма IKEA, відома своїми меблями і комплектуючими, готова зробити чергову, вже третю спробу зайти на ринок України. Представники компанії зустрілися з владою Києва, аби обговорити свої перші кроки. Відтак стало відомо, що перший магазин IKEA ма­є відкритися у столиці упродовж одного-двох років.

Та перед цим шведи поставили собі кілька задач. По-перше, вони хочуть дослідити український ринок та інтереси наших споживачів. По-друге, визначитися з бізнес-моделлю. І врахувати помилки минулого.

Уже мало хто пам’ятає, та перший торговий центр IKEA мав з’явитися 2006 року біля Бориспільської траси, пише Liga.net. Завадили земельні питання. Компанія запримітила ділянку лісу площею 70 га, проте місцева влада відмовилася рубати дерева. Тому проект згорнули. Наступну спробу в IKEA зробили за три роки, вже на Одещині. Тоді шведам вдалося зайти набагато далі — вони придбали ділянку у 60 га. Та за рік IKEA залишила Україну без пояснення причин.

Цього разу компанія не збирається будувати великий гіпермаркет. У планах — оренда вже наявних торгівельних майданчиків.

«На початку року ми спілкувалися з їхніми представниками. Вони цікавляться приміщеннями площею від 3500 м² до 5000 м². Про будівництво крупного гіпермаркету поки не йдеться», — цитує Liga.net керівника однієї девелоперської компанії.

Наразі в Україні працює інтернет-магазин компанії, а власне товар привозять з Польщі. Тому від появи IKEA, безумовно, виграють пересічні покупці.

А як щодо українських виробників меблів? Їм буде непереливки, вважає Ігор Гут, керівник шведського проекту Develop Your Business:

«Конкурувати з IKEA неможливо. Вона найкращий у світі приклад концепції affordable excellence (масового, але якісного продукту, який не є раритетом, — ред.). Жодна українська компанія не може дати водночас прогресивний дизайн, високу якість і адекватну ціну IKEA. Не кажучи про інші сервіси. Але з IKEA можна співпрацювати. Якщо зможете відповідати її вимогам», — зазначив пан Гут.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Барон

Це дуже гарна новина.

Надаль не знав про їх інтернет магазин

Назар Токар

Чекаємо з нетерпінням :)