На жаль, далеко не всім з нас вистачає бажання і терпіння, аби допомогти тим, кому в житті пощастило мати здоров’я трішки менше. Наразі мова не йде про якісь великі справи. Багатьом працівникам сфери обслуговування бракує сил та навичок, щоб, приміром, обслужити клієнта, який погано чує або не чує зовсім. А згідно звітів Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен 10-й житель планети має проблеми зі слухом.

Цю проблему намагається вирішитивипускник Київського політеху Віталій Потапчук, який разом зі своєю командою створив додаток BeWarned. Згодом було випущено ще кілька додатків, що полегшують життя людям із вадами слуху. Програми не лише допомагають у спілкуванні, а й попереджають про небезпеку. Нам вдалось поговорити із Віталієм, тож він пояснив, як це працює.

Віталій з дитинства має дуже слабкий слух, а його дружина не чує зовсім.

«Найбільша проблема у моєму житті — це спілкування з людьми. Вони часто перепитують, нервують або мені доводиться перепитувати по кілька разів. Коли я або моя дружина говорить, що не чує, то по їхніх обличчях видно, що вони незадоволені. Тому я й захотів позбавити людей із вадами слуху цих проблем», — розповідає розробник.

Так на світ з’явився мобільний додаток BeWarned. Він мав 4 функції:

  • Sound Monitor за допомогою нейронних мереж визначає небезпечні звуки (крики, клаксон авто, сирену та гавкання собак). У разі небезпеки програма попереджає користувача вібрацією і миготінням спалаху на смартфоні.
  • Connect допомагає спілкуватися з людьми довкола — він конвертує текст у мову і навпаки.
  • Dance дозволяє відчути музичні треки через вібрацію, світлові сигнали і пульсацію візуального еквалайзера.
  • Якщо користувач перебуває у небезпечній ситуації, покликати близьких на допомогу він зможе завдяки Emergency Call. Наразі ця функція працює лише у США.

Згодом були запущені і нові програми: Connect, ConnectPRO, BeWarned Dance, Перекладач жестової мови (Connect-перекладач).

Перекладач мови жестів

«Connect-перекладач» — це найпопулярніший додаток серед людей, що використовують жестову мову в Україні. За допомогою цього додатку люди з вадами слуху можуть підтримувати зв’язок з кол-центром розробника, щоб вирішувати свої нагальні питання.

Так, наприклад, користувачі можуть записатися на консультацію до лікаря чи подзвонити в інтернет-магазин. Спілкування із операторами відбувається жестововою мовою. Користувач по відеозв’язку пояснює перекладачу, що потрібно дізнатися, і той, в свою чергу, телефонує до потрібної служби.

«Зараз всі наші програми є безкоштовними для аудиторії людей, що не чують. У цьому й полягає соціальна сторона проекту. Ми впевнені, що вирішувати проблеми комунікації у закладах повинен сам бізнес. І ми надаємо йому такий інструмент», — додав Євген Охріменко, СЕО компанії.

Розробник впевнений, що ці розробки допоможе людям із вадами слуху легко отримувати різноманітні послуги та спілкуватись із будь-ким.

ConnectPro

Окрім того, розробники випустили нову програму — ConnectPro із вбудованим перекладачем жестової мови. Цей додаток може працювати двома способами:

  • Текстовий. Зручно для користування у закладах, наприклад, у лікарні. Коли ви набираєте щось у смартфоні, то співрозмовник одразу бачить цей текст у своєму телефоні у режимі реального часу. Людина, яка відповідає, може надиктувати свою відповідь, а ви побачите це у вигляді тексту.
  • Віртуальний перекладач жестової мови. Додаток також дозволяє спілкуватися за допомогою вбудованого перекладача жестової мови. Це дозволяє людям, які зовсім не чують або мають поганий слух, нормально спілкуватись із ким завгодно.

Програма ConnectPro і вже працює в українських магазинах російського оператора Vodafone в Дніпрі, Києві, Львові, Одесі та Харкові, а також у медичній клініці «Ameda» в Києві.

«Це унікальний продукт в Україні для вільного спілкування з людьми із вадами слуху. На це рішення є великий попит», — зазначив співзасновник сервісу Віталій Потапчук.

Результати

Віталій отримав багато пропозицій від українських журналістів, що хочуть висвітлити винахід у ЗМІ. Про BeWarned зняли сюжети СТБ, 1+1, 5-й канал та інші.

З моменту запуску навесні 2017 команда встигла презентувати свої розробки в Університеті для людей із вадами слуху Галлодет і Рочестерському технологічному інституті (США), відвідати безліч конференцій. Проект було відібрано для участі в європейському акселераторі StartupSauna у Фінляндії.

Команда розробників BeWarned.

Винахідник побачив, що людям не байдужі ті, хто погано чує. Розробники говорять, що вони на правильному шляху. Отримати консультацію щодо роботи та встановлення ConnectPro можна залишивши заявку через сайт.

Завантажити додаток можна на Google Play або iTunes.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти