Єрченко Вадим
Опубліковано: 10 Січня 2018

У львівському осередку «Української спілки інвалідів» презентували сайт для слабозорих та незрячих користувачів. На порталі вони у зручний для себе спосіб можуть знайти корисну інформацію в галузі освіти, культури, соціального захисту, медицини.

Також є категорія «Аудіодискрипція», де розміщений відеоконтент для незрячих дітей.

Головна перевага сайту — в його навігації. Залежно від діагнозу і зорових можливостей, користувач може змінювати розмір шрифту (більше, менше) та колір фону, аби полегшити сприйняття (помаранчеві літери на блакитному тлі або білі на чорному).

Ще один плюс — це інформація, яку тут можна знайти. Наприклад, новини, що стосуються незрячих людей — про соціальні ініціативи, інклюзивну освіту, культуру тощо.

Окремої уваги варта бібліотека. У відповідній категорії знаходяться книги українських письменників. Файли відредаговані у програмі Ducsbery із рельєфно-крапковим шрифтом. Достатньо підключити брайлівський принтер, і за годину роботи будь-хто матиме готову книгу. Подібні послуги в Україні досі ніким не надавалися, запевняють автори проекту.

Окрім цього, у бібліотеці можна знайти книги та підручники у форматі DAISY (стандарт цифрового формату, що поєднує різні способи подання матеріалу: звичайний текст, аудіоматеріали та ілюстрації, — ред.).

У розділі «Аудіодискрипція» на маленьких глядачів чекає 26-серійний мультфільм «Лис Микита».

Проект повністю профінансовано департаментом розвитку Львівської міської ради. Його вартість — 77 тис. грн.

Адреса порталу — usi.org.ua

← Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці
  Поширити у Фейсбуці
  Надіслати у Messenger
  Надіслати в Telegram
  Надіслати у WhatsApp
  Зберегти в Pocket

  Додати коментар

  Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

  Ви вказали некоректні логін або пароль

  Вибачте, для коментування необхідно увійти.