Майнінг криптовалют уже нагадує золоту лихоманку середини XIX століття, їй-бо. На фоні приголомшливого курсу біткойна люди витрачають останні гроші на потужні відеокарти та облаштовують «майнінгові ферми». Деякі навіть змінюють основний профіль власної компанії на видобуток цифрових грошей.

Саме так зробили канадці з компанії Transeastern Power Trust, яка донедавна працювала над зеленими технологіями. Нещодавно вони придбали вітропарк у Румунії, аби видобувати біткойни.

До того ж керівництво компанії оголосило про зміну назви на Blockchain Power Trust, щоб зробити наголос на своїй новій стратегії.

«Ми будемо першопрохідцями у новій і надійній бізнес-моделі, де комунальна організація стає підрозділом вертикально інтегрованої компанії, що спеціалізується на видобутку криптовалюти», — зазначив Дж. Колтер Еді, генеральний директор підприємства.

Щодо придбаного об’єкта, то він розташований у Добруджі — там стоять 15 вітряків загальною потужністю 45 МВт. За підрахунками нових господарів, їх вистачить, аби генерувати близько 30 біткойнів на день. Їхня приблизна вартість на момент написання статті складає 426.000$.

Для цього канадці хочуть придбати обладнання для майнінгу на суму 23 млн $.

Компанія Transeastern Power Trust була заснована 2014 року. У її активі є вітропарк, два сонячних парки та 11 мікроелектростанцій, які також розташовані у Румунії.

Деякі експерти вважають, що вже за 2 роки на видобуток криптовалют загалом буде йти 14 ГВт електроенергії. Стільки виробляє невелика країна, наприклад, Данія.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти