У серпні-вересні у Херсоні вже вчетверте пройшов «Балтійсько-Чорноморський економічний форум», під час якого місцева влада підписала меморандум із литовським холдингом Global BOD group. Предмет угоди — співпраця в галузі альтернативної енергетики в Херсонській області.

Здавалося б, щорічно наші чиновники підписують десятки, якщо не сотні таких меморандумів, які ні до чого не зобов’язують. Та не цього разу! В останні дні 2017 року почався монтаж першої литовсько-української сонячної електростанції на теренах Олешківського району.

Об’єкт зводять на території «Олешківського маслозаводу» в два етапи. Першу чергу введуть в експлуатацію на початку 2018 року. Тоді СЕС зможе повністю задовільнити енергетичні потреби підприємства.

Частину обладнання і комплектуючих вузлів виготовило підприємство «Солітек-Україна». Сонячні панелі розроблені Global BOD Group.

Та це не єдиний спільний проект двох країн. На початку грудня голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з головою правління Global BOD Group Відмантасом Янулєвічюсом. Тепер у планах — заснувати на Херсонщині підприємство з виробництва сонячних модулів.

Про які терміни йшлося, наразі невідомо.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти