Одеський стартап Kwambio, який спеціалізується на виробництві прикрас та предметів домашнього ужитку під замовлення, розробив власний керамічний 3D-принтер. Все тому, що компанія потребувала пристрою, який міг би друкувати з високою точністю і швидкістю, та таких аналогів просто не було.

В результаті на світ з’явився Ceramo OneTM.

Цей 3D-принтер друкує зі швидкістю 160 мм/с. При цьому його точність — 20 мікронів. Отже, щоб надрукувати чашку, потрібно близько 2-3 годин. Якщо робити це традиційними методами за допомогою прес-форм та лиття, тоді на виготовлення піде кілька днів.

На пристрої можна друкувати предмети розміром 35x35x38 см. Також розробники запевняють, що їм вдалося знизити вартість друку 1 см² 3D-керамики до 8 центів.

Середня ціна такого виду робіт — 12-15 центів.

Приклад того, що можна створити на 3D-принтері.

Принтер працює зі спеціальними порошками на основі глини, які також створила компанія. Окрім цього, Kwambio розширила набір колірних рішень: наразі їх близько ста. Також стартап розробив порошки для друку форм під лиття металевих виробів і друку промислових зразків для аерокосмічної галузі.

Коштує Ceramo OneTM 25 тис. $. З січня вже можна оформити передзамовлення.

Kwambio — перша в Україні фабрика 3D-друку керамічних і металевих виробів, яка почала працювати у вересні 2016 року в Одесі. Зараз робочий прототип Ceramo OneTM щодня використовується на цьому підприємстві.

Офіс компанії знаходиться у Нью-Йорку.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти