Наступні кілька років можуть стати переломними для Хмельницького в галузі сортування побутових відходів — там хочуть встановити підземні контейнери та запровадити збір небезпечних відходів, побудувати завод для переробки сміття, облаштувати майданчики загального користування відеокамерами тощо.

Це планують зробити в межах концепції «Розумне довкілля», повідомляє прес-служба мерії Хмельницького.

Днями виконавчий комітет підтримав Програму поводження з твердими побутовими відходами. Документ передбачає «конкретні кроки щодо переходу на новий, якісний рівень у питаннях ТПВ».

«Зокрема у заходах програми передбачено розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) та проектно-кошторисної документації (ПКД) на сміттєпереробний завод у місті Хмельницькому, а також купівлю земельної ділянки під завод. Передбачено розробку ПКД для стабілізації робочого полігону ТПВ, аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій екологічного характеру», — йдеться в повідомленні.

Окрім цього, мова йде про монтаж підземних контейнерів. Поки така система працює лише у столиці. Влада Хмельницького пояснює це тим, що вона доволі дорога.

«Один київський контейнер коштує 150 тис. грн. Якщо це такий, як планують ставити у Житомирі, це португальська технологія, він коштує 220 тис. грн. Розуміємо, що жоден міський бюджет не потягне такі витрати. Такі майданчики, які плануються з наступного року, будуть обладнані в центральній частині міста», — зазначав Василь Новачок, начальник місцевого управління ЖКГ, у жовтні 2017 року.

Згідно Програми, опублікованої на сайті мерії, з міського бюджету на розробку проектно-кошторисної документації та встановлення підземних контейнерів 2018 року хочуть виділити 2,5 млн грн, 2019-го — ще 2 млн.

Та спочатку Програму мають затвердити депутати.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти