У китайському місті Шеньчжень всі міські автобуси замінили на електричні. Президент Казахстану стверджує, що у майбутньому водії Алмати та Астани будуть їздити тільки на електромобілях. А що в Україні? Виявилося, що деякі міста мають схожі плани. Серед них — славетний Лемберг. Днями міський виконком затвердив Концепцію розвитку електромобільності Львова на найближчі кілька років.

Автори документа зазначили, що 96% усіх викидів забруднювальних речовин у повітря міста — від автомобільного транспорту із двигунами внутрішнього згорання. Загалом у Львові понад 150 тис. ТЗ, із них 11 тис. вантажних, та понад 600 автобусів. Щорічно вони споживають понад 250 тис. тон пального.

За даними Регіонального сервісного центру МВС, станом на квітень 2017 року на обліку у місті перебувало 90 електромобілів та 80 гібридів, у області — 46 та 48 відповідно. У публічному доступі у Львові є 16 зарядних станцій для електромобілів. Ще 23 зарядні станції експлуатуються на комерційних засадах.

Розробники концепції прагнуть вирішити кілька завдань. Зменшити забруднення повітря та шумове навантаження в місті на 20%. Збільшити частку електричних ТЗ у громадському транспорті. Розвинути мережу електричних зарядних станцій у межах 15 хвилин пішої доступності. Використання громадського електричного транспорту у місті має складати не менше 40% від його загальної кількості. Термін виконання — до 2025 року.

Наступний крок після затвердження концепції — створення робочої групи з експертів, мешканців, представників Львівської міської ради, науковців та всіх зацікавлених.

«Завдання цієї групи — координувати впровадження концепції», — зазначив Назар Куровець, заступник начальника управління інформаційних технологій ЛМР.

Окрім цього, Концепція стане основою для створення Програм за різними напрямками, які потім винесуть на розгляд міської ради.

З повним текстом Концепції можна ознайомитися тут.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти