Минулого року вітчизняні фінрегулятори все намагалися дати визначення криптовалюті, аби якось врегулювати цей ринок, та нічого в них не вийшло.

2018-го до цього челенджу вже приєдналася Рада національної безпеки і оборони України. Бо відсутність контролю створює всі умови для фінансування тероризму, зокрема, на окупованих територіях нашої держави, зазначив Олександр Турчинов, секретар РНБО, під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки.

На його думку, ринок криптовалют в Україні являє собою правовий вакуум, що «створює загрозу для економіки та безпеки держави». Окрім матеріальної підтримки тероризму, за допомогою всіляких біткоінів та етеріумів можна відмивати гроші, купувати зброю та наркотики, додають у відомстві.

Тому Національний координаційний центр кібербезпеки доручив створити робочу групу з представників усе тих же вітчизняних регуляторів (НБУ, Мінфіну, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України) та представників СБУ, Нацполіції тощо. Разом вони мають розробити механізми функціонування ринку криптовалют, визначити держрегулятора, порядок проведення моніторингу транзакцій та ідентифікації суб’єктів таких операцій, а також розібратися з оподаткуванням.

Окрім цього, правоохоронні органи хочуть зобов’язати криптобіржі зберігати інформацію про всі транзакції протягом певного часу та розкривати інформацію про клієнта за «вмотивованим запитом».

У повідомленні прес-служби РНБО зазначалося, що Національний банк України працює над впровадженням власної криптовалюти. Та трохи згодом в НБУ пояснили — мова йшла про електронну гривню, національну валюту на основі технології блокчейну. Вона допоможе мінімізувати витрати при переказі грошей. Проводити такі транзакції можна буде майже миттєво. Та на питання «коли?» відповіді знову немає.

Нагадаємо, перша криптовалюта України називається «криптокарбованець», її створили і підтримують невідомі криптоактивісти.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Миллер

Криптовалюта – “дутая валюта”, есть не что иное, как шарлатанство, продукт международных аферистов. За любой валютой ДОЛЖНО стоять определенное государство, отвечающее за её курс. А здесь-фикция!