Нещодавно група активістів Project Veritas опублікувала відеозапис, на якому працівники Twitter’а розповідають, що їхня компанія відслідковує приватні дані користувачів, включно з особистими повідомленнями. Тобто — їх читають. Керівництво визнало цей факт, але з певними «але».

По-перше, це робиться не на постійній основі, а «періодично», цитує офіційну заяву Techcrunch. По-друге, доступ до такої інформації має обмежене коло співробітників. По-третє, це робиться в межах закону.

У відео йдеться про те, що отримані дані компанія використовує, аби скласти віртуальний портрет користувача певних категорій. Це буцім-то робиться для того, щоб реклама була ще ефективнішою.

Окрім цього, у відео, знятому прихованою камерою, один з інженерів пояснює, що компанія може передавати повідомлення Дональда Трампа разом із видаленими твітами до Міністерства юстиції.

На це твердження також є доволі розпливчастий коментар: компанія співпрацює з правоохоронними органами лише за наявності відповідного запиту. Без цього — жодних даних.

Раніше у Twitter’і зазначали, що з 1 січня по 30 червня 2017 року від уряду США вони одержали 2,111 запитів на отримання інформації. 77% із них так чи інакше задовільнили.

У компанії підкреслили, що співробітники, які фігурують на відеозаписі, діляться особистим баченням ситуації і не представляють Twitter. Ба більше — їх використали:

Ми вважаємо той спосіб отримання інформації, до якого вдалися автори цього матеріалу, оманливим та підступним, із вибірковим монтажем відео, аби воно відповідало обраному напрямку.

У Project Veritas справді сумнівна репутація. Раніше група намагалася змусити The Washington Post опублікувати фейкову статтю про Роя Мура, який саме тоді претендував на місце у сенаті.

Мета — дискредитація газети.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти