Доповнена реальність не тільки розважає, а й навчає та освічує. Наразі мова йде про додаток Tustan AR, який з’явився у Play Market і App Store. Його розробники пишуть, що це своєрідна машина часу.

З її допомогою можна подивитися на зовнішній вигляд наскальної фортеці Тустань IX–ХІІІ ст. Правда, робити це треба там, де розташовані її залишки — у Карпатах.

Застосувати додаток можна у 5 точках, які позначені на карті. Щоб побачити фортецю, треба стати біля таблички з назвою локації і навести телефон.

«Ви можете користуватися додатковими можливостями: вмикати фронтальну камеру, робити фотографії і включати анімацію (де це можливо)», — йдеться у передмові для користувачів програми.

Протестувати Tustan AR, розроблений SoftServe, можна на знімках у Play Market і App Store.

«Працюючи над проектом, ми застосовували фотограмметричну реконструкцію, 3D-моделювання, консультувалися також з істориками та краєзнавцями. Врешті-решт нам вдалося відтворити вигляд середньовічної фортеці і тодішніх скель з точністю до сантиметрів. Туристи, які відвідують Тустань, тепер можуть у реальному просторі побачити старовинний оборонний комплекс і відчути його міць», — зазначив Василь Милько, директор компанії.

Фортеця існувала на Урицьких скелях у Карпатах. Наразі там залишилися тільки рештки конструкцій, та саме вони допомогли відтворити вигляд втрачених середньовічних укріплень.

До речі, 2015 року працівники Державного історико-культурного заповідника «Тустань» презентували 3D-модель фортеці. Її створили за допомогою лазерного сканування, аерофотозйомки та 3D-моделювання.

Подивитися на віртуальну Тустань можна за посиланням.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Panda

Неможливо користуватись додатком не перебуваючи на об’єкті. Це доволі тупо.

Назар Токар

В цьому ж і відмінність між віртуальною та доповненою реальністю :)