Пам’ятаю, як під час Майдану шаленої популярності в Україні набув твіттер. Людям було зручно ділитись свіжою інформацією з місця подій саме через цю соцмережу. Деякі політичні аккаунти спіймали, як нині модно казати, хайп, і число їхніх підписників почало рости, наче чужі діти. Всі вони, звісно, були анонімними і на аватарках в них стояли переважно смішні фото політиків.

З початком війни багато хто з них почав займатись волонтерством. Користуючись народною любов’ю, ці успішні мікроблогери почали виставляти свої карти приватбанку для збору коштів для нашої армії. Але не всі вони були такими сумлінними.

Приміром, згадаю один аккаунт із сорокатисячною аудиторією і гетьманом на аватарці, котрий збирав гроші з патріотів для свого блага. Будемо називати його Євгеном.

Одного разу інші відомі мікроблогери запідозрили Євгена у привласненні отриманих ним коштів. Після серії детективних розслідувань йому почали ставити незручні питання, на які він відповісти не зміг. Ба більше — він так і не зміг надати доказів покупок товарів для АТО і згодом навіть показав свою маргінальну сутність. З Євгена заслужено почали глузувати.

Пройшло вже кілька років, а на Євгена й надалі підписується купа народу, і його афера процвітає. А все тому, що він вміє красиво вішати локшину навколо вушних раковин і пише те, що пересічний українець хоче чути. Одним слово, популіст.

Тоді, 2014-го, твіттер перетворився на віртуальне поле битви. Цілі армії диванних воїнів протистояли російським ватним тролям, котрі виповзали невідомо звідки і гадили смердючими коментами, куди тільки можна було.

Згодом російські опозиційні журналісти знайшли у петербурзькому Ольгіно цілий офісний центр, де процвітала ботоферма кремля. Працівники центру просто сиділи за комп’ютерами, заводили по кілька аккаунтів в соцмережах і писали коменти з пропутінською пропагандою, за котрі їм платили гроші.

Українці в свою чергу створили організацію «Миротворець», головне завдання котрої — виявляти ватну пропаганду та сепаратистські ЗМІ, котрі потім вносились у «розстрільні списки». Співпраця «Миротворця» з СБУ дає плідні результати. Взяти б до прикладу зірок російської естради, котрі рвуть на собі шерсть і в паніці тупцяють копитами та плюються в наших прикордонників через заборону в’їзду.

2015-го українці в соцмережах розділились на два табори: порохоботів і зрадофілів. Одні підтримують владу і намагаються дивитись на все оптимістично, а інші шукають у всьому негатив. Але в основному вони поливають одне одного помиями.

Ольгінські тролі тим часом поміняли стратегію — повдягали синьо-жовті аватарки і в подобі патріотів почали закликати людей до «третього майдану». За допомоги гугл-перекладача, звісно. Їхня головна мета — розкачати човен зсередини нашої країни. І як стало відомо — не лише нашої. Вибори президента США та Чехії, вихід Британії з ЄС, сепаратисьтські настрої у Каталонії теж не обійшлись без них. Світова спільнота чухає потилицю, прагнучи розібратись, де жаби? Де гадюки? І хто кого обманює?

Литовці навіть запустили аналог нашого «Миротворця», щоб зупинити масове зомбування свого народу цими немитими Іванами в куфайках і норкових шапках.

Дотримуйтесь інформаційної гігієни, перевіряйте інформацію, не піддавайтесь емоціям, пишіть репорти на тролів. А також підписуйтесь на наш телеграм.

Людина кількох слів і заплутаних дій. Альтруїст, мікроблогер, нонконформіст. Автор телеграм-каналу «Груз 250».

Коменти