Легендарна компанія Harley-Davidson вже протягом 4 років працює над створенням електромотоцикла. І ось нарешті надійшла інформація про те, що в неї є модель, яку можна ставити на конвеєр. Які в неї будуть характеристики, наразі невідомо. Та в компанії запевняють, що новий екологічно безпечний «харлей» потрапить на ринок у найближчі 18 місяців.

Основою двоколісного електродива може стати LiveWire, вважають журналісти The Verge. Це прототип, який Harley-Davidson презентувала 2014 року. Він міг розігнатися до 96 км/год за 4 секунди. При цьому максимальна швидкість байка була всього лише 148 км/год.

Звісно, за цей час технології зробили великий крок уперед, тому навряд чи компанія поставить на конвеєр модель з подібними характеристиками.

Vjnjwbrk LiveWire у фільмі «Месники: Ера Альтрона»

До речі, у Harley-Davidson розуміють, що їхні мотоцикли люблять не за колеса і не за швидкість, а за звук. І для електробайка це проблема, бо його двигун… безшумний. Тому конструктори вдалися до імітації мотоциклетного ревіння. Однак ті, хто тестував LiveWire, лишилися незадоволеними.

А доки тривала розробка, ринок байків втрачав позиції. Зазнав втрат і Harley-Davidson — 2017 року продажі впали на 6,7%. І цього року падіння триватиме, прогнозують в компанії. Тому, ймовірно, Harley-Davidson закриє свій завод у Міссурі. (Під скорочення можуть потрапити 800 осіб). Тоді мотоцикли збиратимуть в цехах Пенсильванії.

Та якщо новий електробайк Harley-Davidson «зазвучить» так, як і його дизельний попередник, оптимізації та звільнень можна буде уникнути, вважають аналітики.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти