Наприкінці 2018 року британська космічна компанія Skyrora, яка має науково-дослідницький центр у Дніпрі, планує здійснити суборбітальний політ. Старт має відбутися у Шотландії. Спочатку британці хочуть збудувати там власний космодром. Skyrora поспішає, аби посісти власне місце у ніші приватних компаній, які доставляють на орбіту малі супутники. Бо не Ілоном Маском єдиним (хоча він крутий, хто ж сперечається).

Наразі британські інженери закінчують збирати ракету-носій. Її двигун випробують у Великобританії упродовж лютого-березня.

«Ми вже надрукували на 3D-принтері різні деталі нашої тестової ракети. Зараз добігають кінця переговори щодо випробування двигунів тут, у Великій Британії. Ми очікуємо, що наша британська команда незабаром збільшиться, бо нам будуть потрібні великі виробничі потужності», — поділився думками Деніел Сміт, менеджер із бізнес-стратегії Skyrora.

За планом, Skyrora 1 буде генерувати 30 кН тяги на рівні моря. Щоб обмежити негативний вплив на атмосферу Землі, роль окислювача у двигунах суборбітальної ракети-носія гратиме перекис водню.

Skyrora має об’єкти у Единбурзі і Глазго (Шотландія). А у Дніпрі розташований її науково-дослідницький центр. Це дозволяє британцям мінімізувати експлуатаційні витрати, використовуючи напрацювання України у космічній галузі, а також наших фахівців.

«Знання українців, до яких ми маємо доступ, допомагають нам у нашій роботі. Наприклад, частину проектів ми віддаємо туди, де є досвід пускових робіт і команда молодих випускників місцевих університетів. Завдяки цим факторам, і тому, що ми є приватною компанією, ми маємо перевагу на ринку Великобританії», — зазначив Сміт.

На сайті компанії також зазначено, що Дніпро — це «rocket city» і з цим твердженням не посперечаєшся, бо саме там розташовані наші КБ «Південне» та Південний машинобудівний завод.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти