Здається, Китай у його медико-технологічному прогресі вже не спинити. Нещодавно ми писали про вдалу операцію з пересадки людської голови (поки неживої). Наразі китайські лікарі трансплантували дітям вуха, роздруковані на 3D-принтері!

Піддослідними стали п’ятеро маленьких пацієнтів віком від 6 до 9 років з діагнозом мікротія (вроджене недорозвинення або відсутність вушної раковини). Автори зазначають, що, як правило, діти з мікротією, попри недорозвинені вушні раковини, чують добре. Тому операція з вирощування нових вух та їхньої подальшої пересадки мала суто косметичний характер.

Спочатку вчені зробили тривимірну модель здорового вуха. Потім дзеркально відобразили її для того, аби створити пару. Далі вони зібрали хрящові клітини з деформованого вуха і протягом трьох місяців вирощували їх у спеціальній біоформі. Після чого пацієнтам прищепили нові вуха разом із цією формою, яка розкладається.

Ідея скористатися власними клітинами пацієнта для вирощування органів і частин тіла не є новаторською, каже Тесса Хедлок, керівник лицьової пластичної та реконструктивної хірургії медичного центру Massachusetts Eye and Ear в Бостоні (Хедлок не брала участі в дослідженні). Та раніше такі операції проводилися тільки на тваринах, бо у людини після трансплантації могла з’явитися злоякісна пухлина. Це траплялося тому, що ріст клітин дуже важко зупинити. Але лікарі, які робили пересадку вух, кажуть, що діти добре себе почувають і їхньому здоров’ю ніщо не загрожує.

Більшості пацієнтів вуха пересадили ще два роки тому (хоча одна дитина побувала на операційному столі кілька місяців тому). Таке довготривале спостереження має велике значення, бо показує, що тіло прийняло нові елементи і що вушна раковина продовжує рости і формуватися всередині біоформи.

Зазначається, що цей метод має велике значення для медицини і науки. Вчені зробили величезний крок у вирощуванні та імплантації штучних частин тіла. Але далеко не всі пацієнти з такою вродженою патологією можуть розраховувати на цю операцію, бо вона поки що дуже дорога.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти