За даними Coinmarketcap, наразі існує понад 1,5 тис. криптовалют і їхня кількість зростає щодня. Так, біткоін щось лихоманить останнім часом, але він, попри це, залишається найпопулярнішим і найціннішим серед інших своїх цифрових побратимів. Та майнінг все ж таки витратна справа, бо потребує великих потужностей і обсягів електроенергії.

Тому експерти з International Business Times склали перелік країн, де видобуток криптовалюти найбільш рентабельний.

Венесуела з її дешевою електроенергією виявилася раєм для майнерів. Там видобуток одного біткоіна коштує десь 530$. На другому місці — Тринідад і Тобаго. У цій країні видобуток обійдеться у 1190$, тобто вдвічі дорожче. А щоб добути 1 ВТС в Узбекистані, треба витратити 1790$ на оплату рахунка з електроенергії.

Одразу за лідерами переліку йде Україна. У нас майнінг одного біткойна коштуватиме 1852$. А, наприклад, у Білорусі — 2177$.

У «двадцятці» найбільш вигідних для видобутку криптовалюти держав є багато азіатських країн, в тому числі Китай, Індія і деякі країни Східної Європи. А найдорожчою виявилася Південна Корея, де вартість видобутку 1 ВТС сягнула 26 170$. Це в кілька разів більше, ніж зараз коштує біткоін. Що ж до Сполучених Штатів, то вони з сумою у 4760$ посіли 41 місце.

Ціни на електроенергію аналітики взяли з даних, наданих урядами, комунальними компаніями та організаціями, такими, як Міжнародне енергетичне агентство. Для складання переліку визначалася середня ціна на електроенергію. Окрім цього, розрахунки ґрунтувалися на середніх значеннях продуктивності таких популярних пристроїв для майнінгу, як AntMiner S7 і S9 і Avalon 6. Загалом у перелік потрапили 115 країн.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти