Міністерство юстиції США доповіло про викриття кіберзлочинного угрупування Infraud, яке діяло з жовтня 2010 року. Організатором виявився 34-річний українець Святослав Бондаренко.

Злочини, які інкримінують кібер-банді: шахрайство, придбання, продаж та розповсюдження викрадених посвідчень особи, скомпрометованих дебетових і кредитних карт, особистих даних, фінансової і банківської інформації, комп’ютерних шкідливих програм тощо.

Зараз федеральні агенти вже затримали 13 підозрюваних на території Сполучених Штатів, Австралії, Великобританії, Франції, Італії, Косово та Сербії.

Розшук інших членів банди триває.

«Ці арешти пройшли в межах однієї з найбільших кримінальних справ у сфері кібершахрайства, яку будь-коли проводило Міністерство юстиції», — зазначив Джон Кронан, виконувач обов’язків помічника генерального прокурора з Кримінального відділу департаменту юстиції.

Угрупування Infraud, що мало девіз «In Fraud We Trust» («Ми віримо в шахрайство»), заподіяло шкоди фізичним особам, підприємствам та фінансовим установам на суму понад 530 млн $. Однак загальна сума збитків може бути набагато більшою. За попередніми оцінками правоохоронців, вона може скласти 2,2 млрд $.

З обвинувального висновку на 50 сторінок можна дізнатися, що угруповання створив 34-річний українець Святослав Бондаренко, aka «Obnon», aka «Rector», aka «Helkern», у жовтні 2010 року. Окрім нього, у лавах Infraud був ще один наш співгромадянин — 34-річний Олексій Клименко, aka «Grandhost».

Відомо, що організація мала певну ієрархію. На «адміністраторах» були рутинні справи, стратегічне планування, прийом та контроль нових членів. Також вони карали та заохочували новачків. «Супермодератори» контролювали і адміністрували конкретні галузі в межах свого досвіду. «Модератори» модерували кілька форумів Infraud. «Продавці» торгували незаконними товарами та надавали заборонені послуги. Окрім цього, в Infraud були «VIP-члени». Станом на березень 2017 року на внутрішніх форумах організації було зареєстровано 10 901 акаунт.

Випадок Бондаренка нагадує життєвий шлях іншого українця Дмитра Голубова. Та історія Голубова має «добрий» фінал — зараз він депутат Верховної Ради, може брати на поруки мера Одеси та декларує собі біткойни.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти