Є думка, що наука в Україні, якщо й була, то вже давно закінчилася, бо державі вона не цікава, не потрібна і взагалі грошей нема. У Міністерстві освіти і науки вирішили спростувати цей міф, сповістивши про те, що з 2016 року українські науковці розробили 14 винаходів для різних галузей: військової, економічної, медичної, а також для галузі безпеки.

Пристрої створювали як у вишах та наукових установах НАН, так і на базі державних та приватних підприємств.

Cистема моніторингу великих інженерних споруд

Наприклад, у лабораторіях Львівської політехніки на світ з’явилася система моніторингу великих інженерних споруд. У режимі реального часу вона збирає дані про деформацію та зміну положення конструкцій, а потім передає їх на сервер.

Коштує пристрій у 3-4 рази дешевше ніж його закордонні аналоги. Ще один плюс — він дозволяє інтегрувати в одну систему прилади різних виробників.

Уже зараз винахід львів’ян стежить за станом Теребле-Ріцької гідроелектростанції (Хустський район, Закарпаття).

«Також укладено договори на його використання для моніторингу ділянки дороги Стебник-Трускавець, і надання послуг для ПАТ «Укргідроенерго», — повідомляють у Міністерстві.

Безпілотники для контролю посівів

Цікаву систему для агросектору створили у Національному університеті біоресурсів і природокористування. Вона також призначена для моніторингу, але цього разу йдеться про рослини та мінеральні добрива.

Безпілотники фотографують посіви. Потім система на основі знімків складає карту, на якій кольором позначає сектори — де треба додати добрив, а де вже достатньо. Це і для врожаю добре, і зекономити дозволяє.

Інші розробки: програмно-технічний комплекс для моніторингу, аналізу та ухвалення рішень у сфері військової логістики, тест-система для виявлення ВІЛ на ранніх стадіях тощо.

Загалом держава витратила на відповідні дослідження понад 21 млн грн.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Нікіта

А можете більш детальні статті публікувати?

Назар Токар

У більших матеріалах зазвичай є аналітика і об’єм там більший. Зазвичай намагаємось писати про головне.

Остап

Ни один украинский сервис поиска работы не имеет позиции “изобретатель”. ПРОВЕРЕНО! Культивируется страна нищих попрошаек с бандурами. Мне, как украинцу, СТЫДНО…

Сивий Вітер

14 винаходів це звісно чудово. Але це смішно у порівнянні з якимось одним фінським універсиетом, котрий у 2017 році зробив 108 винаходів

The University of Helsinki produced a total of 108 inventions in 2017, a new record. Viikki Campus was the University’s innovation leader, with 43 inventions. Kumpula was a close second, with 38 inventions. Meilahti Campus produced 22 inventions and the City Centre Campus, five.

Лінк https://www.helsinki.fi/en/news/society-economy/record-breaking-number-of-inventions-in-2017

Назар Токар

Маємо що маємо :)