Поліція Піднебесної отримала на озброєння окуляри з функцією розпізнавання осіб, повідомляє Tokar.ua із посиланням на Еngadget. Нині пристрій тестують на залізничному вокзалі в Чженчжоу, столиці і найбільшому місті провінції Хенань.

Уже є інформація про те, що правоохоронці затримали сімох осіб, пов’язаних із великими кримінальними справами. Ще 26 осіб переміщалися країною, користуючись підробленими посвідченнями.

Окуляри, які мають назву GLXSS, створила компанія LLVision Technology Co. Цікаво, що її заснували команди фахівців із Google, Lenovo, Microsoft і China Aeronautics Consortium. Тобто GLXSS можна вважати реінкарнацією Google Glass, які так і не змогли знайти власне місце під технологічним сонцем.

За інформацією Wall Street Journal, під час тестів окуляри змогли розпізнати підозрюваних серед 10 тис. зображень, завантажених до бази даних. На це програмі знадобилося лише 100 мілісекунд. Аби отримати результат, поліцейському треба побачити людину в анфас (достатньо 70% обличчя). Та аналітики вважають, що на практиці точність пристрою зменшиться, бо система матиме багато додаткових перешкод.

Також зазначається, що GLXSS відрізняються від інших систем розпізнавання тим, що дані зберігаються не у хмарному пристрої, а на фізичному носії. Відомо, що це смартфон, який працює на Android. До речі, Китай розробляє базу даних, яка буде містити інформацію про всіх громадян країни, а це 1,3 млрд осіб.

GLXSS використовують не тільки в поліції, а й у галузях логістики, безпеки та медицини.

Окуляри мають 4-ядерний процесор Cortex-A7, 1 Гб оперативної пам’яті, 16 Гб для зберігання інформації, 8-мегапиксельну камеру, яка здатна записувати відео роздільною здатністю 1080p. Також LLVision створює програмне забезпечення залежно від потреб установи. Пристрій підтримує функції розпізнавання голосу і жестів.

Важать окуляри всього лише 55 г. Ємність батареї — 650 мАг. Підключитися до пристрою можна як через MicroUSB 2.0, так і через Wi-Fi або Bluetooth 4.0.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти