Великі рахунки за комунальні послуги підштовхують українців до пошуку оригінальних рішень. Ось, наприклад, ми писали про те, як мешканець Запоріжжя обігріває власний будинок сонячним колектором, зробленим із пивних бляшанок.

Водночас полтавець Віталій Майборода розробив власний вітрогенератор та вже кілька років будує будинок-термос із пінопласту. Побачити розробки чоловіка можна на його YouTube-каналі.

Нещодавно пан Майборода презентував роботу вертикального вітрогенератора, який він змайстрував із двох 200-літрових бочок. Розділені навпіл ємності конструктор закріпив на станині.

«У перспективі буде підключений автомобільній генератор потужністю 1 кВт», — зазначає розробник.

Загалом такий вітрогенератор вироблятиме від 200-300 кВт на місяць, прогнозує Віталій. За його словами, цього вистачить, аби забезпечити електроенергією приватний будинок, гараж, кіоск, склад чи будь-який інший об’єкт.

На відео можна почути, що пристрій, м’яко кажучи, тихим не назвеш, та конструктор запевняє, що згодом він знизить рівень шуму.

Висота вітрогенератора — 2,5 м. Його діаметр — 1 м. Вага — 50 кг.

Окрім цього, Віталій Майборода вже кілька років будує дім-термос із пінопласту. Побудований із теплоізоляційних матеріалів (товщина утеплювача — 20 см), він є повністю автономним.

«Уся електрона техніка, яка є в будинку, працює від сонячних панелей, закріплених на даху. Від них отримують живлення комп’ютер, пральна машина, холодильник тощо. Опалюється будинок завдяки енергії сонця та вітру», — розповідає конструктор.

За основу чоловік взяв японський проект сферичного будинку.

«У цьому будинку немає комунальних послуг. Тобто ми вселилися, живемо і не сплачуємо за воду, ми не сплачуємо за світло, за опалення. У нас тут все своє. Кругла форма будинку при його будівництві дала можливість заощадити 30-40% на будівельних матеріалах», — так розповідав про своє житло пан Майборода 2015 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Олександр Лінчук

Хотілося б аби таким майстрам якось сприяли та заохочували їх, щоб за них велась боротьба серед енергокомпаній. Чоловік зробив вітрогенератор буквально з нічого, поділився ідеєю.