Викиди шкідливих речовин у повітря, забруднення води і знищення лісів — довкіллю завдається значно більше шкоди, ніж ми думаємо. І немалу роль у цьому відіграють Олімпіади.

Чим замінити сніг?

На зимових Олімпійських іграх сніг не менш важливий, аніж лижі чи ковзани. Якщо він не випав, то траси покриваються штучним снігом зі снігометів. Так було і 2018 року у Кореї. Олімпійське місто Пхьончхан розташовано на одній широті з півднем Італії, гори тут невеликі.

Взимку доволі холодно, але снігу мало. Хорошим варіантом Пхьончхан для лижного спорту не назвеш.

Сочі — велике будівництво

Сочінські Олімпійські ігри завдали колосальної шкоди екології — значно більше, ніж будь-яка інша Олімпіада. Важка техніка у заповідниках, знищення лісів — все місто перед 2014-м перетворилося на величезний будівельний майданчик.

МОК має опікуватись захистом екології, але в Сочі це нікого не цікавило.

Сміття замість олімпіади

Сміття з’являється кожного разу при будівництві. Поблизу Сочі виросли величезні завали зі щебню та будматеріалів. Їх вивозили до кар’єрів на території колишніх природніх заповідників.

Мало того, сміттям було забруднено джерела питної води для міста, куди теж звалювались відходи будівництва.

Знищення лісів для лижних трас

Для будівництва олімпійської гірськолижної траси у Чонсоні (Корея) знищили тисячі дерев. Екологи були приголомшені, адже вік деяких дерев перевищував 500 років. Ці ліси часто були прихистком для рідкісних видів тварин.

За іронією долі, у цьому районі навіть немає снігу — тому тут використовували тільки штучний.

Брудна вода у Ріо-де-Жанейро

На літніх Олімпійських іграх у Бразилії спортсмени, які займаються водними видами спорту, побоювалися за своє здоров’я. Змагання з вітрильного спорту відбувалися у бухті Гуанабара, відмомій також як «вигрібна яма».

Вода в бухті кишіла патогенними мікроорганізмами. Через півтора року після Олімпіади тут майже нічого не змінилося.

Пекінський смоґ

Результатом підготовки до літніх Олімпійських ігор у Пекіні стало жахливе забруднення і без того жахливого повітря. В останні місяці перед початком Олімпіади головний стадіон міста тонув у густому мареві.

Через смог неможливо було розгледіти верхні поверхи пекінських хмарочосів. Лікарі попереджали спортсменів про проблеми дихальних шляхів.

У Токіо-2020 стане краще?

Наступні літні Олімпійські ігри відбудуться у Японії. 2017 року була проведена перевірка якості води в затоці Одайба, де проходитимуть змагання з плавання і тріатлону. Дослідження виявили надзвичайно високу концентрацію бактерій.

Організатори Олімпіади в Токіо вважають, що забруднюючі речовини потрапили у воду через велику кількість атмосферних опадів.

Коменти