22 лютого 2018 стався черговий збій у роботі Facebook та Instagram. Цікаво, що трапилось це на тлі новини про встановлення компанією Марка Цукерберга серверів на території нашої країни. Завдяки чому швидкість соціальної мережі має «збільшитися мало не в 100 разів».

Журналісти підрахували, які ще будуть переваги від такої присутності серверів Fb в Україні.

Якщо коротко, то, окрім збільшення швидкості, майже ніяких. Річ у тому, що компанія не буде відкривати окремий офіс або хоча б дата-центр із власним серверним обладнанням. Натомість українські телекомунікаційні компанії надаватимуть свої майданчики в оренду.

Відомо, що Facebook уже підписала договори із «Тріоланом» (і вже розмістила сервери у Києві і Харкові) та «Мережею «Ланет». Також тривають переговори з «Укртелекомом» та «Волею».

У ЗМІ можна зустріти декілька основних версій переїзду. Перша — в Україні збільшилася кількість користувачів (до 13 млн), тому їх доцільніше обслуговувати на їхній території. Друга — компанія реалізує стратегію зі зберігання персональних даних саме всередині країни.

Ще один момент.

«Якщо раптом станеться збій у роботі серверу, від цього постраждають лише користувачі України, та й то частково», — пишуть журналісти.

Але погодьтеся, що власне українців це має не надто заспокоювати.

«Експерти погоджуються, що адміністрацію Facebook цілком влаштовує чинний стан справ, а саме — варшавський офіс, який порядкує справами всієї Східної Європи. Саме з нього модерують український сегмент Facebook, розглядають скарги та на свій розсуд і згідно з інструкціями блокують користувачів», — зазначають автори.

Також вони доходять висновку, що, хай навіть сервери і перебуватимуть на території України, це все одно не завадить російським «тролям» зробити все можливе, аби вплинути на результати президентських та парламентських виборів 2019 року. Як це свого часу сталося в Америці. Озвучений підсумок: «Facebook хвилюють гроші, а не загрози демократії з боку Росії».

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти