Премія Вольфа — одна з небагатьох недержавних премій, яка охоплює кілька дисциплін, а саме: сільське господарство, хімію, математику, медицину, фізику і мистецтво. За престижем вона посідає другу позицію після Нобелівської премії. І ось днями стало відомо, що цього року її лауреатом став математик Володимир Дрінфельд, член Національної академії наук України.

Вченого відзначили за цикл інноваційних робіт з алгебраїчної геометрії, теорії зображень і математичної фізики, які він написав зі своїм колегою Александером Бейлінсоном. Разом вони працюють у Чиказькому університеті.

Пан Володимир народився у Харкові. 1974 року закінчив механіко-математичний факультет Московського університету. З 1981 по 1999 роки працював у Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б. І. Вєркіна Національної академії наук України (відділ математичної фізики). Єдиний в Україні 1990 року одержав Медаль Філдса з математики (еквівалент Нобелівської премії). 1999 року емігрував до США.

Дрінфельд і Бейлінсон виявили глибинні зв’язки між сучасною абстрактною математикою і фізикою шляхом дослідження важливих алгебраїчних структур.

«Ці результати викладені авторами у книзі «Chiral algebras» і стали об’єктами численних застосувань у роботах багатьох фахівців із різних галузей», — повідомляє прес-служба НАН України.

Премія Вольфа присуджується в Ізраїлі з 1978 року Фондом Вольфа. Лауреати одержують нагороди особисто від президента держави. Церемонія нагородження відбувається у приміщенні Кнесету (парламенту Ізраїлю) в Єрусалимі.

Окрім диплома, Премія включає грошову винагороду в розмірі 100 тис. $.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти