У вересні минулого року у Білорусі презентували перший електрокар власного виробництва. Та поки триває його удосконалення, стало відомо, що на білоруському заводі «Юнісон» збиратимуть дві моделі китайських електромобілів Zotye.

Перша модель — це компактний двомісний E200, подібний до Smart. Ємність його батареї 24,5 кВт. При цьому запас ходу складає 220 км. Зарядити машину можна як за 45 хвилин (експрес-зарядка), так і за 8 годин (від побутової розетки, наприклад).

У салоні є 10-дюймовий сенсорний інтерактивний екран, який працює на Android.

Друга модель — Z500EV. Це седан, який позиціонується, як сімейний автомобіль. Ємність батареї — 95 кВт. Цього достатньо, аби розігнатися до 100 км/год приблизно за 10 с.

Максимальна швидкість — 140 км/год. Запас ходу — до 250 км. У Z500EV є система електрорегулювання крісел та панорамний дах.

Щодо ціни, то попередньо оголошені такі цифри: 17 тис. $ коштуватиме E200 і 22 тис. $ — Z500EV.

Та це залежить від позиції уряду. За словами Дмитра Єгорова, гендиректора «Юнісон», якщо виробництво отримає державну підтримку в межах програми розвитку електротранспорту, то ціни будуть такими, як зазначено вище. Якщо ні, то електрокари будуть дорожчими.

До речі, Е200 та Z500EV — це лише попередні назви машин. Керівництво заводу планує провести конкурс у соціальних мережах, аби потенційні клієнти мали змогу самі обрати машинам назви.

Перші продажі Zotye білоруської збірки заплановано вже на травень 2018 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти