Уже кілька років поспіль влада Києва проводить термомодернізацію столичних шкіл та дитсадків: міняє вікна і двері, утеплює фасади, а також встановлює системи дистанційного регулювання температури опалення.

Завдяки цьому можна економити близько 300 млн грн на рік, запевнив мер Києва Віталій Кличко під час презентації відповідної системи у дитсадку №402.

Цей заклад збудовано 1963 року. Тобто неважко здогадатися, які комунікації там були ще кілька років тому.

За словами Валентини Яценко, директорки дитсадка, у приміщеннях завжди було дуже холодно, бо, до всього, вікна там старезні. 2016 року у цій будівлі провели відповідні роботи з утеплення, а ще за рік встановили систему дистанційного контролю енергоспоживання.

За підрахунками логістів, зараз ця система дозволяє економити 25-30% споживаної енергії.

«Дуже тепло. Ми задоволені. Та й плата за споживання енергоресурсів суттєво зменшилася», —  зазначила пані Яценко.

Загальні витрати на тепло у столичних закладах освіти цього року склали близько 800 млн грн. А завдяки цій програмі можна буде зекономити до 300 млн грн.

Цих коштів вистачить, аби, наприклад, побудувати два нові дитячі садочки.

«Ми можемо регулювати температуру опалення. Наприклад, уночі, коли в садочку або в школі нікого немає, зменшити температуру. За дві години до початку навчального процесу система підключається і підігріває приміщення. Субота та неділя — система знову знижує температуру. У такий спосіб суттєво заощаджується енергія, і відповідно — кошти нашого міста», — пояснив Віталій Кличко.

За останні два роки термомодернізація відбулася у 404 дитсадках і школах. Відповідну систему встановили у 380 закладах.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти