Минулого року у Києві встановили майже 1,4 тис. камер відеоспостереження. Окрім того, столична влада придбала ще 674 камери зі смарт-функціями. Таким шляхом пішла й Одеса, де нещодавно запрацювала система відеоспостереження «Безпечне місто».

Перш ніж встановити відеокамери, місцева влада разом із правоохоронними органами склала кримінологічну карту міста і вивчила досвід реалізації аналогічних проектів.

До мережі під’єднані 562 камери. З них 412 мають високу роздільну здатність із можливістю 32-кратного збільшення зображення. Частина камер має кут огляду 360°.

Уся інформація надходить до Центру обробки даних.

«Система дозволяє цілодобово в автоматичному режимі фіксувати правопорушення, розпізнавати обличчя й номери автомобілів, а також за фотографіями визначати місця нещодавньої відеофіксації розшукуваного об’єкта», — повідомляє прес-служба Одеської мерії.

Окрім цього, систему планують застосовувати для розвитку транспортної логістики міста, контролю та управління окремими процесами та об’єктами.

Наразі до «Безпечного міста» підключене Головне управління Нацполіції України в Одеській області. Також доступ до системи має отримати міський підрозділ Державної служби надзвичайних ситуацій України в Одеській області.

У планах — інтеграція системи «Безпечне місто» з відеосистемами торгівельних центрів, закладів освіти та охорони здоров’я.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти