Львівський Інститут геодезії презентував безпілотник Arrow для аерофотозйомки, створений разом зі столичними колегами з компанії «Абріс». Дрон легкий, витривалий, відносно дешевий, а також робить надчіткі знімки. Такі характеристики інженери змогли отримати за один рік та п’ять прототипів.

Кияни розробили конструкцію міні-літака, а геодезисти удосконалили фотограмметричну частину та опрацювання цифрових зображень.

Arrow вважить 4,5 кг, і в повітря його можна запустити як з руки, так і з катапульти. Швидкість польоту — 60-80 км/год. Максимальна висота — від 300 до 700 м. Батареї вистачить на 100 хв. польоту.

Є радіомаяк, який не дасть дрону загубитися, і парашутна система, яка у разі непередбачених обставин допоможе здійснити м’яку посадку. Передавати інформацію дрон може на відстань до 20 км.

Винахідник із дроном в руках

Цей безпілотник потрібен, аби робити точні ортофотоплани (фотографічні плани місцевості).

«З його допомогою можна виготовити будь-яку карту (кадастрову, генеральну), а також отримати геодезичні дані для виконання інженерних досліджень під якісь будівельні роботи», — розповів Євген Шило, оператор БПЛА.

Arrow робить якісні деталізовані знімки. На висоті 200-300 м він може відзняти територію площею до 4 км².

«Апарат значно дешевший за американський аналог. Порівняйте: наш коштує 12 тис. €, а американський — 60 тис. €. Крім того, він має суттєві технічні переваги», — зазначив Володимир Глотов, завідувач кафедри фотограмметрії та геоінформатики.

Наприклад, в українській моделі встановлено гіростабілізатори, які дозволяють проводити класичне аерознімання з кутами нахилу не більше 3-5°.

Зараз українською розробкою цікавляться представники Туреччини та Хорватії.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти