До світової боротьби за світлі голови приєдналася Фінляндія. З квітня там почнуть надавати спеціальний дозвіл на проживання потенційним підприємцям.

Та не всім, а лише тим, у кого є хороша бізнес-ідея, повідомляє Tokar.ua із посиланням на yle.fi.

Оцінювати ідеї буде організація Business Finland.

«Сподіваюся, що серед охочих отримати стартап-вид на проживання багато тих, хто навчається у нашій країні і хоче залишитися», — зазначив Юкка Хяюрюнен, представник BF.

Річ у тому, що іноземні студенти отримують посвідку на проживання в Фінляндії лише на час навчання. Після закінчення вони мусять або знайти роботу, або повернутися додому.

Навіть якщо в них є ідея, яка за кілька років може принести прибуток.

«У нас — дефіцит іммігрантів для створення успішних інноваційних компаній. Вони володіють навичками, які неможливо отримати в Фінляндії. Це люди з Африки, Індії, Далекого Сходу або Південної Америки, де ринки дуже великі. За ці таланти нам доводиться конкурувати з такими європейськими країнами, як Естонія, Данія, Голландія, Франція і Великобританія. Ми хочемо отримати нашу частку», — визнає Хяюрюнен.

Business Finland щорічно аналізує 600-700 стартап-компаній, з яких 400-500 отримують державне фінансування.

У новостворених компаніях зазвичай працює всього 2-4 працівника.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти