Мудрі люди кажуть — аби зрозуміти психологію злодія, треба самому стати злодієм. Таким шляхом вирішили піти дослідники з Кембриджського університету, бо вони хотіли, щоб люди навчилися відрізняти «фейкові» новини від справжніх.

Для цього світлі голови розробили онлайн-гру під назвою Bad News, у якій гравець сам має стати «тролем». Про це повідомляє Tokar.ua із посиланням на Guardian.

Мета гри — побудувати імперію фейкових новин. У процесі її створення учасникам продемонструють різні прийоми та тактики, які використовують у реальності.

«Ідея полягає в тому, що, спробувавши певну тактику під час гри, ви зможете розпізнати її в реальному житті. Ми хочемо, аби люди спробували себе у ролі тих, хто поширює фейки, і так дізналися про механізми, які для цього використовують», — зазначив Сандер ван дер Лінден, директор Лабораторії ухвалення рішень у Кембриджі.

Учасник має набрати Twitter-фоловерів, яким він буде надавати викривлену інформацію, розбавлену дезінформацією, відволікаючи увагу від правди. Водночас гравець має не втратити довіру своєї аудиторії.

Усього передбачено шість різних стратегій подачі інформації. Щойно учасник продемонструє, що засвоїв певну тактику, він переходить на наступний рівень.

Окрім цього, після кожної дії користувача запитують — чи задоволений він тим, що зробив, чи, може, йому соромно. Так розробники хочуть вивчити поведінку людей. Упродовж наступних шести місяців пан Лінден збиратиме інформацію для подальшого аналізу.

У автора проекту спитали, чи є ризик того, що людина після такої забавки обере «темний бік» правди?

«Я вважаю, що ризик того вартий, враховуючи, скільки людей можуть отримати «щеплення» від «фейкових» новин, — відповів він.

Результати дослідження будуть опубліковані в журналі Journal of Risk Research.

Зіграти у Bad News можна тут.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти