«Жінки — ось справжня таємниця», — ці слова сказав чоловік, котрий кілька десятків років був повністю паралізований і прикований до інвалідного візка, але прожив 76 років, що дано навіть не кожній здоровій людині.

В ніч на 14 березня не стало відомого британського науковця Стівена Гокінга. Більшість з вас точно його знає і, можливо, навіть читали книги цього генія. Для тих, хто не в курсі, я коротко розкажу про феномен цієї видатної людини та її внесок у розвиток науки, не жонглюючи надто розумними науковими термінами.

Хто такий Гокінг

Народився Гокінг в Оксфорді у сім’ї випускників однойменного університету, куди пізніше вступив і сам. Всупереч бажанням батьків, що бачили свого сина в медицині, Стівен присвятив себе теоретичній фізиці.

У студентські роки в молодого Гокінга діагностували бічний аміотрофічний склероз, внаслідок чого він спочатку втратив будь-який інтерес до життя. Лікарі пророкували йому не більше двох з половиною років життя, але потім виявилось, що хвороба прогресує дуже повільно.

Друзі та наукові керівники вмовили Стівена продовжити свою наукову діяльність.

Більшість наукових відкриттів Стівен зробив вже у нерухомому стані, коли коли міг ворушити лише одним пальцем і мімічними м’язами, а говорити лише через спеціальний апарат «Equalizer», котрий відтворював голос набраного Гокінгом тексту.

Сім’я і робота

За своє життя науковець був двічі одружений і залишив після себе дітей та онуків. Досліджував теорію виникнення Всесвіту, чорних дір та теорію відносності. Став одним із засновників квантової космології. Популяризував фізику і написав кілька книг, котрі стали бестселерами.

Студент Гокінг

Книги написані простою мовою, щоб їх зрозуміла будь-яка домогосподарка і сантехнік. Він був азартною людиною і часто  сперечався з іншими науковцями. Одного разу навіть програв парі на річну підписку еротичного журналу.

Можливо, є багато інших не менш видатних науковців, а свою популярність Стівен отримав саме завдяки інвалідному візку. Але, на мою думку, у цього генія є два феномени:

Теоретичний феномен полягає в тому, що науковець кинув виклик самому Ейнштейну, не погодившись з ним щодо теорії часу, котра лежить в основі квантової механіки.

Гокінг стверджував:

«Неважливо, які спогади з минулого ми зберігаємо, бо події в минулому не відбуваються за якимось спеціальним сценарієм — вони відбуваються за всіма можливими сценаріями. І поки не з’явиться сторонній спостерігач, просто висять у невизначеному стані».

І поки це та інші твердження Гокінга все ж залишаються теоріями, котрі літають поза простором і часом (а можливо, навіть і не літають), то фактичний феномен генія (найголовніший) нам вже відомий і доведений.

А полягає він у силі і незламності духу.

Гокінг показав усім, що навіть втративши контроль над своїм тілом, можна не лише продовжувати жити, але й працювати, творити, здобувати визнання та премії, зніматись в кіно та стати всесвітньо відомим авторитетом.

Людина кількох слів і заплутаних дій. Альтруїст, мікроблогер, нонконформіст. Автор телеграм-каналу «Груз 250».

Коменти

Тягнибок

Без дівок нема життя, а без феміністок жити легше.