Компанія Baidu презентувала свіжу версію програми Deep Voice. Завдяки оновленому алгоритму штучного інтелекту, програма набагато швидше і точніше відтворює людську мову.

Тепер їй потрібен лише 4-секундний аудіозразок, аби відтворити акцент, тембр та тональність. Також Deep Voice не має жодних труднощів із тим, щоб автоматично перетворити чоловічий голос на жіночий.

Через таку програму, а також через алгоритм машинного навчання, за допомогою якого обличчя зірок «пересаджували» (місцями доволі реалістично) порноактрисам у відповідних відео, розумієш, чому вірити будь-яким ЗМІ в інтернеті стає дедалі важче.

Але повернімося до Deep Voice. Ще рік тому програма потребувала 30-хвилинного учбового аудіозапису, аби проаналізувати голос та відтворити його індивідуальні особливості. За інформацією Motherboard, у новій версії, що базується на штучній нейромережі, цей час скоротився до 3,7 секунди.

«Звичайно, що довші зразки отримає Deep Voice, то кращим буде результат, бо запис, згенерований з одного джерела, звучатиме так, ніби аудіофайл низької якості», — зазначають журналісти.

Програма здатна змінити жіночий голос на чоловічий, а британський акцент на американський. Окрім цього, ШІ може навчитися копіювати різні стилі мовлення, що виводить відтворення голосу на абсолютно новий рівень.

За допомогою такої технології можна генерувати голоси для відеоігор, запису музики, синхронного перекладу або цифрового помічника. Окрім цього, Deep Voice може повернути голос тим, хто його втратив.

Baidu — не єдина компанія, яка працює у цьому напрямку. 2016 року Adobe презентувала програму VoCo, яка генерує мову після аналізу 20-хвилинного зразка. А монреальський стартап AI Lyrebird стверджує, що його ПЗ здатне відтворити голос, використовуючи лише одну хвилину запису.

Приклади семплів, згенерованих Deep Voice, можна знайти тут.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти